Digitalizacja prac na papierze Edwarda Dwurnika
Z radością informujemy, że prace nad udostępnieniem nieznanych dotąd szerzej prac na papierze Edwarda Dwurnika weszły w decydującą fazę. Na specjalnej platformie internetowej mogą Państwo obejrzeć ponad 1000 prac z zasobu dostępnego Fundacji – liczącego ponad 8600 arkuszy.
W ramach projektu prowadzonego przez naszą Fundację, od kwietnia br. opracowujemy, digitalizujemy i przygotowujemy do udostępnienia prace rysunkowe i graficzne Edwarda Dwurnika. W udostępnionym cyfrowym katalogu znajdą Państwo zarówno pojedyncze prace, jak i cykle rysunkowe.
Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi mecenasi i partnerzy:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego dofinansowało projekt,
- Artur Dela, mecenas projektu, dzięki któremu możliwe stało się stworzenie cyfrowego systemu do udostępnienia prac,
- Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu, które udostępniły swoje zbiory muzealne.
- Fujifilm Poland Sp. z o.o., dzięki któremu Fundacja jest wyposażona w profesjonalny aparat fotograficzny GFX 50S II na cele digitalizacji prac Edwarda Dwurnika.
Mecenasom i partnerom składamy najserdeczniejsze podziękowania. Jesteśmy pewni, że to fascynujące archiwum dostarczy nowego, wspaniałego pod względem artystycznym materiału do badań nad polską sztuką powojenną i lepszego zrozumienia procesów społecznych, których była częścią.
Mecenas narzędzi cyfrowych:
Partnerzy:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego