17 października 2025, Katowice
Wykład i warsztaty Poli Dwurnik o digitalizacji i udostępnianiu prac Edwarda Dwurnika w katalogu online edwarddwurnik.pl.
Pola opowiedziała o najbardziej rozbudowanym projekcie Fundacji, którym jest regularnie uzupełniany spis prac artysty, dostępny w sieci na całym świecie.
W ramach warsztatów Pola Dwurnik przybliża różne sposoby i metody przedstawiania nostalgii i wspomnień w rysunku i malarstwie Edwarda Dwurnika, jednego z najważniejszych polskich artystów wizualnych drugiej połowy XX wieku.
W zajęciach realizowanych w Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej udział wzięli uczniowie Niepublicznego Liceum Sztuk Plastycznych z ZDZ – Zespół Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach.
Dziękujemy!
Partnerzy:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
Program: „Kultura Cyfrowa”
Nazwa zadania: Katalog prac Edwarda Dwurnika – digitalizacja i udostępnianie prac na płótnie i prac na papierze (III etap)
DOFINANSOWANIE: 248 200,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 315 200,00 zł




